Významné projekty

Plán organizace výstavby pro nový jaderný zdroj EDU II

ŠKODA PRAHA zpracovala koncepci plánu organizace výstavby (POV) pro nový jaderný zdroj EDU II o instalovaném výkonu 1200 MW. POV byla úspěšně prezentována a předána ČEZ, a.s. v červnu 2020.

 

JE Mochovce – montáž 4 generátorů 300 MVA/270 MW

ŠKODA PRAHA zajišťuje montáž čtyř generátorů chlazených vodíkem a pomocných systémů včetně montáže zapouzdřených vodičů, statických budících souprav a dodávky a montáže protihlukového krytu. Na konci roku 2020 se uskutečnilo předání díla na 3. bloku. Předání díla na bloku č. 4 je plánováno na duben 2021.

 

JE Temelín – zvýšení kapacity retenční nádrže Býšov

ŠKODA PRAHA úspěšně dokončila projekt zvýšení kapacity retenční nádrže Býšov pro JE Temelín v září 2020. Projekt zahrnoval zpracování potřebné projektové dokumentace a následně sanaci technických konstrukcí a kompletní vyčištění nádrže. Přestože se jednalo o stavební práce, bylo nutno splnit veškeré požadavky zákazníka pro realizaci jaderných zakázek.

 

Využití důlních vod z ÚDV Bílina v Elektrárně Ledvice

ŠKODA PRAHA ověřovala a testovala možnosti předúpravy a odsolení odpadních vod z ÚDV Bílina a její následné využití pro chlazení v Elektrárně Ledvice.

 

Oprava vnitřního pláště chladicí věže paroplynové elektrárny Počerady

ŠKODA PRAHA dokončila v říjnu 2020 opravu vnitřního pláště chladicí věže OB12 paroplynového zdroje 880 MWe v Elektrárně Počerady.

Tato webová stránka používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte.

Více informací