Výstavba fotovoltaických elektráren v Polsku zahájena

ŠKODA PRAHA a.s. ve spolupráci s předním polským dodavatelem fotovoltaických elektráren, firmou ELQ S.A., zahájila dne 15. 11. 2022 výstavbu prvních dvou fotovoltaických elektráren Laziska 1 a Laziska 2, každá o výkonu 1 MWp. Jedná se tak o první dva projekty z deseti, které bude ŠKODA PRAHA a.s. na polském trhu do konce prvního čtvrtletí roku 2023 realizovat. Celkový výkon všech deseti fotovoltaických elektráren pak bude dosahovat 10 MWp.

 

Na projektech Laziska 1 a Laziska 2, lokalizovaných přibližně 100 km severozápadně od Varšavy, aktuálně probíhají geodetické práce za účelem přesného zaměření hranic pozemku a vnitřních objektů elektrárny, především pak rozmístění jednotlivých řad nosných konstrukcí podle pilotovacího plánu. Současně probíhá výstavba oplocení a započalo zarážení sloupů z předepjatého betonu, jenž budou tvořit základ nosných konstrukcí pro montáž samotných FVE panelů. Dodávky bez mála 3500 ks FVE panelů pak proběhnou koncem listopadu 2022. Ukončení montáže obou fotovoltaických elektráren, jejich připojení do distribuční sítě a předání zákazníkovi, je plánováno do konce března roku 2023. Výstavba zbývajících osmi fotovoltaických elektráren pak bude zahájena v následujících týdnech na základě postupného vydání dodatků ke stavebnímu povolení pro jednotlivé projekty samostatně.

 

Věříme, že úspěšná realizace všech deseti projektů otevře naší společnosti možnost podílet se na dalších významných projektech fotovoltaických elektrárnách, a to nejen v Polsku ale i na tuzemském trhu.

 

 

 

Tato webová stránka používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte.

Více informací