ŠKODA PRAHA uzavřela významnou smlouvu

ŠKODA PRAHA uzavřela v březnu 2021 smlouvu s ČEZ, a. s. na náhradu usměrňovačů a střídačů zajištěného napájení blokové první kategorie jaderné elektrárny Dukovany systému 1, 2 a 3 a usměrňovačů 5. systému novými typy, které zajistí bezpečné a spolehlivé napájení všech bezpečnostních systémů zajištěného napájení I. kategorie. Celkový rozsah představuje náhradu 24 usměrňovačů 800 A, 24 střídačů 160 kVA a 4 usměrňovače 200 A na celou elektrárnu, což je celkem 52 ks zařízení I. kategorie ZN. Realizace bude probíhat ve 12 etapách s dokončením v roce 2027.

Součástí poskytovaných služeb je vypracování dokumentační části a následná realizace celého díla formou dodávky „na klíč“ a provedení všech nutně vyvolaných úprav a dalších požadovaných úprav na dotčených zařízeních, konstrukcích a systémech.

Cílem projektu je zajistit spolehlivou provozovatelnost nově instalovaných usměrňovačů a střídačů nejméně po dobu minimálně dalších 20 let. Nové zařízení bude mít zajištěnu garantovanou servisní podporou výrobce, resp. dodavatele, vč. dostupnosti náhradních dílů, po dobu minimálně 20 let od ukončení montáže.

Tato webová stránka používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte.

Více informací